Stavíme si domek

Přípojka elektřiny


Jelikož je na pozemku elektroměrná skříň od společnosti ČEZ, oslovil jsem zákaznickou linku s žádostí o bližší informace. Odpověď byla rychlá. Nejprve je třeba vyplnit formulář žádosti o připojení odběrného místa. Musíme tedy počkat, až se pozemek objeví ve finální podobě na KN (viz. článek xxx).

SNC00474

8.4.
ČEZ nám posvětil stavební odběr, za poplatek nám byl navýšen proud hlavního jističe na 32A. Začal jsem tedy pracovat na stavebním rozvaděči. Nejprve bylo třeba propojit pojistkovou skříň s elektroměrovou skříní, propojka pochopitelně chyběla. Co mě ale dopálilo, byl fakt, že z kiosku nevedla žádná průchodka pro elektrické vedení na pozemek..zvážíme reklamaci. Nebýt dobráka souseda, nebylo kde zapojit kango abychom udělali nový prostup. Teď už je tedy vše připraveno pro instalaci plechové skříně, která bude připevněna zezadu na pilíři. V ní pak bude 3F zásuvka pro operativní připojení stavebního rozvaděče na dlouhém přívodu.
Až bude zapojeno, bude na řadě revizní technik. Po něm pak člověk z ČEZu, který osadí elektroměr a zaplombuje. Voalá...budiž světlo.

19.4.
Nakoupil jsem potřebný elektroinstalační materiál a sbastlil přípojku. Bylo třeba provést propojení mezi pojistkovou a elektroměrovou skříní (CYKY 4B16), zapojení hlavního jističe (3f 32A char.B 10kA) a připojení propojovacího kabelu (CYKY 5C6), který je zakončený 5p 3f zásuvkou na zadní straně pilíře.
Byla to dřina...

SNC00493

SNC00496

SNC00495

23.4.
Proběhla blesková revize zapojení, vše ok. S revizní zprávou běžíme na informační centrum ČEZu dojednat osazení elektroměru..

27.4.
Domluva s ČEZem byla hotová raz dva a technik dnes bez problémů zapojil elektroměr. Už si můžeme svítit...
15.12.2011 11:14:05 | Autor: LKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se